نحوه کار دوربین های مداربسته تحت شبکه

 

دوستان عزیز سایت دیدکم امروز در این مقاله می خواهیم شما را با دوربین های مداربسته تحت شبکه و نحوه کار این دوربین ها آشنا بکنیم. همچنین شما را با تفاوت نحوه کار دوربین های مداربسته تحت شبکه و آنالوگ را برای شما عزیزان بازگو میکنیم.و در آخر در مورد دوربین های مداربسته تحت شبکه مناسب پروژه صحبت خواهیم کرد.

 

نحوه کار دوربین های مداربسته تحت شبکه:

در این مدل دوربین ها یک دوربین تصاویر را دریافت می کند و پس از آن تصاویر به رشته های دیجیتالی تبدیل می کند و این رشته های دیجیتالی در شبکه منتقل می شوند. این رشته ها به سرور شبکه انتقال داده می شوند. این سرور ها توسط نرم افزار مناسب وظیفه مدیریت این تصاویر را بر عهده دارند.

نحوه کار دوربین های مداربسته تحت شبکه
نحوه کار دوربین های مداربسته تحت شبکه

این نرم افزار ها وظیفه دریافت و نمایش تصاویر و ذخیره سازی و همچنین ارسال تصاویر به ایستگاه کاری دیگر را برعهده دارند.

در بازار نرم افزار های مختلفی وجود دارند که فرد باتوجه به نیاز خود می تواند از هرکدام از آن ها استفاده بکند. همچنین دوربین های مداربسته تحت شبکه پهنای باند بیشتری را نسبت به دوربین های دیگر مصرف می کنند.

نحوه کار دوربین های مداربسته تحت شبکهسامانه نظارت تصاویر در دوربین آنالوگ و دوربین مداربسته تحت شبکه چه تفاوت هایی دارد؟

یکی از روش های شناختن دوربین های مداربسته تحت شبکه مقایسه این دوربین ها با دوربین مداربسته آنالوگ می باشد. سامانه های نظارت تصویری قدیمی دارای کیفیت ویدئو و تصویر پایینی بودند. و چون تصاویر در سیستم هایی همچون vcr بازبینی میشد برای همین کاملا زمان بر بود.

یکی دیگر از معایب دوربین آنالوگ کابل کشی از محل دوربین تا دستگاه dvr می باشد. که اینکار در بعضی مواقع کاری دشوار است.

:

بنا به گفته کارشناسان دوربین های مداربسته تحت شبکه تمامی مشکلات دوربین های مداربسته قدیمی را حل می کند. حتی در این روش به راحتی می توان یک دوربین را به کل شبکه اضافه کرد. و برای این کار و کابل کشی این دوربین را باید به نزدیک ترین سوئیچ متصل کرد.

ذخیره سازی در دوربین های مداربسته تحت شبکه:

روش های متعدد مثل NAS ، DAS ، SAN وجود دارد که به کاربران امکان ذخیره سازی تصاویر در این مدل دوربین ها را می دهد. و کاربران عزیز می توانند داخل سایت یا بیرون از آن تصاویر مربوطه را ذخیره بکنند. و می توان از اینترنت به این تصاویر دسترسی داشته باشیم.

دوربین مداربسته تحت شبکه

همانطور که گفتیم این دوربین ها نیاز به پهنای باند زیادی دارند و برای حل اینکه فضای پهنای باند زیادی اشغال نشود از روش های فشرده سازی استفاده می شود.

مزایای دوربین مداربسته تحت شبکه:

  • سهولت اضافه  کردن دوربین به این شبکه
  • دسترسی به تصاویر از تمام نقاط
  • اضافه کردن امکاناتی مثل تشخیص چهره و پلاک و …
  • روش های دخیره سازی پیشرفته
  • و …

دوربین تحت شبکه

در آخر به این نتیجه می رسیم که دوربین های مداربسته تحت شبکه باعث منسوخ شدن دوربین های مداربسته قدیمی آنالوگ می شوند. و حتی امکان به وجود آمدن دوربین های مداربسته تحت شبکه متفاوت و جذاب وجود دارد. اگر شما نیاز به مشاوره و دریافت راهنمایی دارید همین حالا با شرکت ما تماس بگیرید تا شما عزیزان را راهنمایی بکنند.